Zapraszamy do Pozezdrza na kolejny spektakl „Dziewczyn znad Sapiny” – 30.06.2018

36222660_2059728337617003_783559239183368192_n

Naukowcy udowadniają dobroczynny wpływ śmiechu na nas i nasze życie, a Stowarzyszenie Kobiet Mazurskich „Dziewczyny znad Sapiny” stosują go w praktyce.

W gminie Pozezdrze ruszyły kolejne warsztaty teatralne, które już od lat porywają mieszkańców wszystkich mieszkańców. Spektakle cieszą się ogromną popularnością, skupiają wokół siebie rzesze fanów oraz osoby, które włączają się do gry aktorskiej. Tym razem zmierzymy się z groteską, a to nie lada wyzwanie, dla osób, które zagrają w przygotowanej przez panią reżyser Grażynę Kaznowską komedii małżeńskiej „Niedziela u PETERKA”. Trwają intensywne próby, którym towarzyszą salwy śmiechu. Czy aktorzy amatorzy dadzą radę, by powstrzymać się od śmiechu podczas spektaklu? Tego wymaga od nich aktorski profesjonalizm.

– To groteska. Wiem, że aktorom chce się śmiać, ale na scenie muszą zachować powagę – powiedziała Grażyna Kaznowska podczas jednej z prób.

A to wszystko dzięki projektowi: Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Pozezdrze i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

O teatrze nie powinno się pisać. Teatr trzeba oglądać. Zapraszamy wszystkich serdecznie już 30 czerwca do Pozezdrza na premierę po warsztatowego spektaklu „Niedziela u PETERKA”. Śmiech gwarantowany.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Mapa obszaru LGD9/LGR „WJM”

Klauzula informacyjna

Pogoda

Facebook

Warto zajrzeć

Licznik odwiedzin

  • 275322Odsłon razem:
  • 62Odsłon dzisiaj:
  • 0Goście obecnie online: