Wizyta studyjna do Warszawy i gminy Lelis

logo do KIS

W dniach 12 – 13 kwietnia 2019 roku Związek Stowarzyszeń Na Recz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9) oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie zorganizowało wyjazd studyjny do Warszawy i gminy Lelis.

Wizyta studyjna miała na celu przekazanie jej uczestnikom wiedzy na temat ekonomii społecznej  podczas kreatywnych warsztatów w Centrum Nauki Kopernik, Planetarium oraz spotkań z aktywistami z gminy Lelis.

W wyjeździe udział wzięło pięciu Uczestników projektu, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie pani Dorota Giczewska, pracownik socjalny pani Lilla Szewc, Koordynator projektu pani Barbara Dawcewicz, wolontariusz w Związku Stowarzyszeń LGD9 oraz Kierownik Klubu Integracji Społecznej w Węgorzewie pani Beata Bartnik.

W pierwszym dniu wizyty studyjnej tj. 12- go kwietnia br. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili budynek oraz ogrody w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Następnie odwiedzono Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium. Do dyspozycji zwiedzających znalazło się około 400 eksponatów na wystawach stałych i czasowych, dodatkowo Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w Teatrze Wysokich Napięć oraz Teatrze Robotycznym. W Planetarium uczestniczono w pokazie pn. „Na skrzydłach marzeń” – film w 3D. Seans okazał się niezwykłą przygodą z nauką i historią lotnictwa, pozwalającą szybować balonem, sterowcem i samolotem. To pierwsza polska produkcja w technologii fulldome, która umożliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony. Niektórzy  z Uczestników wyjazdu po raz pierwszy w życiu widziało seans w 3D. Kolacja oraz nocleg odbyły się na terenie gminy Lelis.

Drugiego dnia pobytu uczestnicy udali się do Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, gdzie przybliżony został dorobek kurpiowskiej kultury. Na scenie zaprezentowały się zespół Nowe Latko z Lelisa w widowisku pn. „Lany poniedziałek”, Klub Seniora z Lelisa, z widowiskiem pt. „Darcie pierza” oraz Zespół Kurpiowski „Krzaki i Pniaki” z Łęgu Przedmiejskiego z widowiskiem pt. „Muzyka na wsi”. Uczestnicy wzięli udział  w warsztatach robienia palm kurpiowskich pod okiem mistrzyni rękodzieła Wiesławy Chaberek, a podczas warsztatów przygrywała Orkiestra Kurpiowska mistrza Jana Kani. Podczas spotkania przybliżony został dorobek sportowy Rady Gminnej LZS w Lelisie oraz działalność Stowarzyszenia Projekt Radomir.

Następnie uczestnicy wizyty studyjnej, pełni nowych doświadczeń, wiedzy i pomysłów, udali się w drogę powrotną na Mazury. W drodze powrotnej podsumowano cały program wizyty, wymieniono się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania stowarzyszeń, potrzeby pielęgnowania tradycji oraz ogólnych przeżyć związanych z wyjazdem.

Wszystkim uczestnikom wizyty studyjnej serdecznie dziękujemy za uczestnictwo oraz wyrażamy nadzieję, iż wyjazd studyjny przyczyni się do większej aktywności.

Zapraszamy do galerii zdjęć ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Mapa obszaru LGD9/LGR „WJM”

Klauzula informacyjna

Stacja meteorologiczna

Facebook

Warto zajrzeć

Licznik odwiedzin

  • 456204Odsłon razem:
  • 123Odsłon dzisiaj:
  • 0Goście obecnie online: