Warsztaty z ekonomii społecznej w Korszach i Węgorzewie

logo do KIS

27 czerwca 2019r. w ramach III edycji projektu pn. ,,Utworzenie Klubu Integracji Społecznej w Węgorzewie” odbyła się wizyta studyjna do Spółdzielni Socjalnej Opoka, która funkcjonuje w Korszach (powiat kętrzyński). Celem wyjazdu było poznanie prężnie działającej spółdzielni socjalnej. Spółdzielnia powstała w 2014 r. i jest spółdzielnią osób fizycznych. Działalność spółdzielni jest skupiona na usługach opiekuńczych oraz sprzątających . Od marca br. spółdzielnia prowadzi bardzo smaczną jadłodajnię.

Uczestników przywitała pani Dorota Płocharczyk – Prezes Zarządu oraz pani Bogumiła Walentynowicz – Zastępca Prezesa. Panie przedstawiły historię powstania spółdzielni oraz oprowadziły po budynku dzierżawionym przez spółdzielnię w której znajduje się jadłodajnia. Następnie Uczestnicy mieli możliwość  skosztowania dań przygotowywanych w spółdzielni.

W drodze powrotnej do Węgorzewa zwiedzono Pałac w Drgoszach. W Węgorzewie na Uczestników KIS czekał Prezes Spółdzielni Socjalnej ,,Węgorzewianka”   pan Zbigniew Śmierzyński. Spółdzielnia początkowo zajmowała się gastronomią, obecnie zarządza Ekomariną oraz prowadzi Informację Turystyczną i wypożyczalnię rowerów. Spółdzielnia powstała w 2017 roku i jest spółdzielnią osób prawnych.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć ->

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Mapa obszaru LGD9/LGR „WJM”

Klauzula informacyjna

Stacja meteorologiczna

Facebook

Warto zajrzeć

Licznik odwiedzin

  • 526166Odsłon razem:
  • 105Odsłon dzisiaj:
  • 4Goście obecnie online: